Elektrokolo – rychlá a snadná jízda

Moderní technologie postupují neustále dopředu a z klasických cyklistických kol se stávají kola elektrická, která usnadňují jízdu. Elektrokolo je charakteristické svým systémem elektrického pohonu, který napomáhá při šlapání. Díky tomu se vám bude ve srovnání s jízdou na klasickém kole jezdit lehčeji a nemusíte vynakládat takovou sílu. Velký rozdíl zaznamenáte zejména při šlapání na kole do kopce.

Hlavní výhodou je, že si můžete sami nastavit intenzitu elektrické asistence, a to pomocí ovládání, které se nachází na řídítkách elektrokola. Je možné elektropohon zcela vypnout, díky čemuž si pak kolo zachová vlastnosti klasického jízdního kola. Máte neomezené možnosti.

Dále je elektrické kolo charakteristické tím, že se jeho motor vypne automaticky, a to po dosažení maximální povolené rychlosti 25 km/hod. Motor se vypíná také v případě, kdy vy přestanete šlapat.

Proč si koupit elektrické kolo?

Důvodů, proč do elektrokola investovat, je hned několik. V první řadě vás nadchnou nízké náklady na provoz, protože platíte pouze za dobití elektromotoru, se kterým však dojedete kolem šedesáti kilometrů. Jezdit můžete prakticky kdekoliv a nemáte žádná omezení – od cyklistických stezek, až po vyjížďky přírodou. Elektrická kola ocení všichni, bez rozdílu věku. Studenti budou rádi na kole jezdit do škole, rodiče zase do práce a prarodiče na výlety.

Ale kromě elektrokola je velmi oblíbený také skútr 125, který je vhodný pro náročnější. Na skútru se dopravíte rychleji než na kole, ale musíte mít řidičské oprávnění, kdežto u elektrokol nemusíte mít ani řidičák, ani speciální zkoušky.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit